Урочистості до Дня Перемоги в с. Ходорів

У середу, 8 травня, в Миронівському районі, як і у всій Україні та більшості країн Європи відзначали День пам’яті та примирення. Пам’ятна дата приурочена до дня капітуляції нацистської Німеччини — 8 травня 1945 року та встановлена Законом України від 09.04.2015 № 315-VIII, як державне свято вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років.

Місцем проведення районних заходів, незмінно протягом останніх років, залишається меморіальний комплекс героям війни в с. Ходорів, що споруджено 1995 року у пам’ять про загиблих на Букринському плацдармі. Це величезна братська могила, де вічний спочинок знайшли 2537 воїнів.

Урочистості розпочалися з покладання квітів до монументу героям війни та хвилини мовчання. Зі словами великої шани до людей, які ціною власного життя відстоювали нашу землю, звернулась до присутніх голова районної ради Валентина Усик. Зворушливі слова  та привітання з нагоди Дня Перемоги пролунали також від сільського голови Грушівської сільської ради Тетяни Нероби та голови Миронівської районної організації ветеранів України Ігоря Савченка.

Учні Грушівської ЗОШ, а згодом і заслужений ансамбль пісні і танцю «Чорнобривець» привітали ветеранів концертною програмою, танцями та військовими піснями. Курсанти військо-патріотичного клубу «Яструб» в показовому виступі продемонстрували навички рукопашного бою, а на закінчення всі бажаючи мали змогу поласувати польовою кашею.