Відбулась нарада з питань підготовки до медичної реформи 2020

10 лютого 2020 року голова Миронівської районної ради Валентина Усик та головний лікар КНП «Миронівська центральна районна лікарня» Віталій Бубнов взяли участь в нараді з питань підготовки до укладання договору з Національною службою здоров’я України в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року, що відбулась в Київській обласній державній адміністрації.

З метою підготовки медичних закладів до початку другої хвилі реформи медичної галузі з представниками зі всіх районів Київської області зустрілися: Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька, заступник голови Київської ОДА Олег Торкунов, в. о. голови НСЗУ Оксана Мовчан, перший заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова та керівники профільних департаментів.

Під час наради фахівці доповіли присутнім, що відповідно до положень Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 2020 року в Україні запроваджується програма медичних гарантій. У межах програми медичних гарантій буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів.

Програма буде існувати як єдина бюджетна програма для оплати всіх медичних послуг та лікарських засобів, передбачених ст. 4 Закону за відповідними напрямами. З її впровадженням змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції за рахунок якої відбувалося утримання закладів охорони здоров’я, в межах програми медичних гарантій буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України, базуючись на принципі «гроші йдуть за пацієнтом».

Як зазначила Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька, наразі мова йде про перехідний період: «Це той рік, коли ми змінюємо модель фінансування. Це поступовий, поетапний, досить складний, але необхідний крок для системи».

Крім того, наголосили на злагодженій роботі усіх ланок влади. Звертаючись до учасників наради, заступник голови Київської ОДА Олег Торкунов підкреслив: «Усі проблеми, що виникають у вас, ми будемо вирішувати разом! Адже це не є проблеми суто медицини, і це не є проблеми окремо взятих осіб. Це проблеми нації, здоров’я нації і забезпечення нашого майбутнього».

Окрім того, вчора комісія в складі заступника голови Київської ОДА Олега Торкунова, представників департаменту охорони здоров’я Київської ОДА та НСЗУ відвідали КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня». Метою даного візиту було підтвердження відповідності закладу як опорної лікарні інтенсивного лікування. За результатами огляду наша лікарня була названа кращою з опорних закладів Київської області.