Служба порятунку інформує

З початку 2020 року рятувальники 14-ДПРЧ м. Миронівка близько 40 разів ліквідовували пожежі, які виникали на сухій рослинності – очереті, трав’яному настилі, лісовій підстилці. Близько сотні гектарів сухостою вигоріло через людську недбалість.

Неодноразово рятувальники виїжджали на допомогу лісничим у боротьбі з вогняною стихією. Люди, кидаючи сірника з автомобіля або випалюючи суху траву, неконтролюючи її, навіть не підозрюють, як згодом маленькі тваринки не встигають вибратися з вогняної пастки або як увечері неможливо вийти у місто й дихати свіжим повітрям, адже все у диму.

В Миронівці були різноманітні випадки людського недбальства: у вихідний день жінка з великим бажанням випалити стерню кукурудзи на додачу спалила не один гектар лісу; через декілька днів чоловік, намагаючись спалити очетет, знищив вогнем не одну рибальську кладочку (які будувалися не один рік) та не одне маленьке каченя. Ви тільки уявіть — кожного року в Київські області близько 10 людей гинуть у себе на городах випалюючи суху траву та поживні залишки!

Наразі наші хлопці з 14-ДПРЧ м. Миронівка поїхали до Чорнобильської зони боротися з вогнем, який охопив ліси в даній території. Пожежники з різних областей ліквідують вогонь, облаштовують протипожежні розриви, прокладають мінералізовані смуги, не звертаючи увагу на надзвичайно забруднене повітря, яким небезпечно дихати, та радіацію, яка присутня там з 1986 року.

Рятувальники не відпочивають дома на свята, не проводять зараз час з дітьми та дружинами, вони прикладають всіх зусиль для того, щоб ти міг дихати свіжим повітрям, для того, щоб ні одна людина та тваринка не постраждала від цих надзвичайних подій, які трапилися в Україні.

Вкотре надзвичайники звертаються до людей: думайте головою перед тим, як щось запалити, наслідки можуть бути трагічними, піклуйтеся  про оточуючих та довкілля, в якому ви самі й знаходитеся!