Робоча нарада з сільськими головами

03 липня 2020 року голова районної ради В.С. УСИК провела робочу нараду з сільськими головами. Ми попросили її прокоментувати актуальність розглянутих на  зустрічі питань:

— Ця робоча нарада викликана, насамперед, необхідністю обговорення нещодавньої Постанови Кабінету Міністрів України, якою, нарешті, було затверджено Порядок оренди державного та комунального майна.  Постанова  була прийнята на виконання Закону України «Про оренду державного та комунального майна», який вступив в дію  ще в лютому нинішнього року. Отож ми чекали майже півроку, щоб мати законні підстави запустити процедуру оренди того чи іншого комунального майна. Адже надходження коштів від оренди майна є одним з вагомих джерел наповнення як районного, так і сільських бюджетів, а також бюджетів розвитку самих підприємств комунальної власності. І ось тепер ми маємо потрібний документ з методикою майже на 100 сторінках.

Cама методика надзвичайно регламентована і конкретизована, включає в себе  дуже багато інших постанов, які зобов’язують дотримання їх законодавчої бази. Словом, є над чим попрацювати. Тому, як і домовлялись попередньо з сільськими головами, тільки-но одержали постанову, зібрались і детально відпрацювали її. Про основні засади порядку передачі в оренду державного та комунального майна в 2020 році аргументовано доповідав начальник відділу з питань комунальної власності та приватизації районної ради А.Г. Ігнатенко. Необхідна інформація надіслана сільським головам на електронну адресу. Звичайно ж, в ході практичної реалізації цієї постанови ще виникатимуть запитання, які доведеться  вирішувати вже в робочому порядку. Зокрема, при укладанні договорів оренди комунального майна, контроль над чим покладено безпосередньо на органи місцевого самоврядування.

Іншим питанням порядку денного наради була підготовка до зими. Маємо вже початок липня і саме час подбати про готовність до неї закладів соціально-культурного призначення, розташованих на території сільських громад. Зрозуміло, що відповідають за це, в першу чергу, засновники і балансоутримувачі. Але ж і сільські голови несуть свою відповідальність за стан об’єктів, якими користуються мешканці очолюваних ними громад. Акцентували увагу, зокрема, на підготовці до осінньо-зимового періоду закладів охорони здоров’я на селі — тобто ФАПів і амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Розуміючи, звичайно ж, що основний важіль несе на собі КЗ «Миронівський центр первинної медико-санітарної допомоги», який майже повністю фінансується Національною службою охорони здоров’я. Але, знову ж таки, комунальні послуги, ремонти, заробітна плата завідувачів ФАПів лягає на районний і сільські бюджети. Як відомо, фінансування кількох таких закладів, які неспроможні були утримувати сільські громади, свого часу ми взяли на себе. І, як бачимо, поступили правильно і далекоглядно, зберігши для людей ці медичні заклади, зважаючи на виклики і загрози, спричинені нині пандемією коронавірусу. Ця хвороба не відступає. Більше того — в Україні  кількість хворих на 1000 чоловік населення перевищила цифру 60 і вона фактично увійшла в «червону зону». А, отже, повинен бути суворий карантин і кожен з нас має неухильно дотримуватись всіх його вимог.

Водночас, у нинішніх умовах масового безробіття, коли більшість людей перебуває за межею бідності, не менш важливо усе, що маємо, максимально і системно спрямувати на соціальний захист населення. Як знаємо, починаючи з середини березня через карантин були закриті школи, дитсадки. І хтозна чи запрацюють вони у звичному режимі з 1 вересня. Але вчителі і вихователі отримували зарплату та інші передбачені законом виплати. Тобто, соціально вони й надалі повинні бути захищені. Між тим, наголошувалось і на ефективності використання бюджетних коштів.

Нині в державі триває адміністративно-територіальна реформа, яка в багатьох з нас викликає занепокоєння, 25 жовтня відбудуться вибори в громадах. Тому ми не могли обминути й цю тему. Так, територіальна реформа повинна була б проходити з низів, як це чітко передбачено Конституцією України. На жаль, порушуються, як Конституція, так і права громадськості. Реформу роблять чиновники, які в тих районах чи селах ніколи не були. Референдуму не відбулося, формуванням районів, громад чомусь займаються не Верховна Рада та місцеві органи самоврядування, а Кабінет Міністрів. Прикро, але по цій реформі поки що маємо більше запитань, ніж відповідей на них.

Але якби там не було, життя продовжується, нагальні проблеми, які найбільше і щодня хвилюють багатьох людей, ніхто за нас не вирішить. Треба, не очікуючи виборчої кампанії чи дня виборів, кожному працювати на своєму місці, на своїй посаді. Не секрет, що в ході виборів буде багато піару, обіцянок і допомоги. До речі, керівникам медичних закладів я завжди наголошую : якщо дають допомогу, то беріть і дякуйте кожному. Інакше не можна. Згадаймо, коли нас накрила перша хвиля коронавірусу, то з Національної служби здоров’я та департаменту центральна районна лікарня із засобів захисту практично нічого не отримала, порівняно з тим, що було придбано нами за кошти районного і міського бюджетів та підприємницьких структур. І тепер цими засобами ЦРЛ забезпечена в достатній кількості. Принагідно скажу також , що ми вклали великі кошти у відділення невідкладної медичної допомоги  і приймальне відділення, які відповідають всім вимогам. Зовсім недавно було придбано новий рентгенапарат на суму 3 млн.700 тис. грн, які виділила міська рада. Тепер справа, причому  не одного дня, за де-монтажем старого обладнання, ремонтом приміщення (кошти з райбюджету на це вже виділено) і встановленням нового рентген-апарата.

Також відзначу, що нашій ЦРЛ, як опорній лікарні, (їх в Україні всього 256) згідно рішення уряду буде надано апарат комп’ютерної томографії. І для цього ми зараз підбираємо відповідне приміщення. Все це значно підвищить якість надання медичних послуг. Варто наголосити,  що велику підтримку медичним закладам  з різних питань завжди надавали і на-дають керівники сільгосппідприємств і фермерських господарств. З вдячністю наведу лише один яскравий приклад. Голова СФГ «Баші» В.Г. Карапищенко нещодавно на наше прохання виділив 9 косарів, які впродовж дня обкосили і привели в належний стан всю територію райлікарні. Словом, в ході спілкування з сільськими головами ми торкалися широкого кола питань. І як підсумок конструктивної роботи, кожен зрозумів: розслаблятись не час, треба працювати. У нас спільні інтереси і проблеми, тож і досягати позитивного результату можна тільки спільними зусиллями.