Робоча нарада з сільгоспвиробниками

10 серпня 2020 року голова Миронівської районної ради Валентина Усик провела нараду с виробниками сільськогосподарської продукції району. Головним питанням був збір урожаю пізньої групи культур. Через посуху на полях сформувався зріджений посів з недорозвиненими рослинами, а подекуди і, взагалі, загинув, тому збір урожаю стало проводити недоцільно і економічно не виправдано. В зв’язку з цим, господарства зазнали значних економічних збитків.

Під час наради виступила директор агрометеорологічної станції «Миронівка» Тетяна Свистільник, яка зазначила, що незважаючи на значну кількість опадів у травні 2020 року, загальна їх кількість становила лише половину норми для нашого регіону. Вона також зазначила, що не варто очікувати, що найближчим часом ситуація зміниться.

Завідувач лабораторії селекції озимої пшениці Миронівського інституту пшениці Олександр Гуменюк запропонував аграріям нові посухостійкі сорти пшениці, а також відмітив, що в таких складних умовах недотримання технології може зменшити урожайність до 40 %.

Також виступив керівник ЦОП Миронівської ДПІ Обухівського управління ГУ ДФС у Київській області Олег Сколота, який повідомив, що для прийняття рішення про зменшення податків необхідно надати інформацію, що підтверджує форс-мажорні обставини та понесені непоновлювані витрати.

«Врятувати урожай ми вже не зможемо, треба врятувати сільгоспвиробників району», — зазначила під час свого виступу Валентина Усик. Тому, щоб зменшити податкове навантаження, керівникам було запропоновано скласти акти на списання полів по своїх господарствах та подати їх до Державного комітету статистики України та Державної фіскальної служби України.

Зразок акту на списання поля