17 листопада відбулося пленарне засідання тридцять другої (позачергової) сесії Миронівської районної ради VІІ скликання. Воно особливе, бо увійде в історію як останнє засідання не тільки цього скликання, а ради взагалі, бо вже скоро вона припинить своє існування, як і наш район.
Прокоментувала хід цього історичного засідання голова районної ради В.С. Усик.
— Дата проведення цієї сесії обрана не випадково, тому що саме 17 листопада 2015 року, рівно п’ять років тому, відбулася установча сесія районної ради сьомого скликання. Депутатський корпус нараховував 34 депутати. Це був потужний склад — керівники районної ланки, обласної. Я як голова ради ставила багато завдань перед депутатами і перед апаратом. Ми не проделегували райдержадміністрації повноваження з управління комунальним майном, тому що саме в цей період проходило реформування медицини та інших галузей. А реформи це завжди щось нове, це зміни, які в Україні, на жаль, не завжди чітко врегульовані законодавством. Тому ці процеси проходили непросто і в таких умовах працювати було нелегко. Але працювали ми злагоджено. Всі сесії проходили активно, вносилось за ініціативою депутатів багато пропозицій. Було створено вісім комунальних підприємств для того, щоб ефективно використовувати комунальне майно, надавати послуги населенню, щоб все максимально працювало на район. Розподіл бюджетних коштів завжди йшов прозоро. Ми запрошували на сесійні засідання сільських голів, представників громадських організацій. Засідання бюджетної комісії завжди було розширеним. Ми не виносили на сесії жодного питання, не розглянувши його на комісіях та не висвітливши на сайті. Вдячна депутатам і апарату районної ради за професійну роботу. Вона давала результат.
І ось вже остання сесія. Як тільки відбудеться установча сесія Обухівської районної ради, відразу ж Миронівська районна рада припинить свою діяльність. І такого поняття вже не існуватиме, як і поняття «Миронівський район».
Я, маючи великий досвід роботи в органах державної влади і місцевого самоврядування, все таки не впевнена, настільки буде ефективним нове районування. Час покаже.
Щодо нашої останньої сесії, то вона пройшла продуктивно, хоч і при низькій явці депутатів, зважаючи на реалії епідемії коронавірусу. Ми прийняли зміни до бюджету, які необхідно було прийняти. Перш за все, стосовно фінансування центральної районної лікарні: для встановлення комп’ютерного томографа, для придбання кисню, а також кисневих розеток та іншого обладнання. Всі кошти пішли для ЦРЛ на боротьбу з COVID. Ми затвердили й міжбюджетні трансферти, що надійшли від держави на ці потреби. Прийнято рішення про затвердження фінансових планів комунальних некомерційних підприємств «Миронівський центр первинної медико-санітарної допомоги» та «Центральна районна лікарня» за 9 місяців ц. р. Було внесено зміни до програми «Цукровий діабет» на 2019-20 роки. Прийнято рішення щодо виділення коштів на заробітну плату працівникам невідкладної допомоги Центру первинної медико-санітарної допомоги. Прийнято міжбюджетні трансферти на співфінансування ФАПів Вікторівської і Грушівської сільських рад.
Виносилось на розгляд сесії і питання про затвердження актів прийому-передачі об’єктів комунальної власності територіальних громад Миронівського району у комунальну власність Миронівської міської ради. Рішенням сесії, яка відбулася 16 жовтня, було затверджено перелік з двадцяти п’яти об’єктів комунальної власності, що передаються в громаду. Наступним кроком було складання актів прийому-передачі. Районною радою і всіма комунальними закладами і підприємствами було проведено інвентаризацію, складено акти прийому-передачі. А це — 16 шкіл району, центральна районна лікарня, Центр первинної медико-санітарної допомоги та інші заклади. Міською радою ці акти не були підписані. А тому й рішення з цього питання на сесії не прийняте. Тепер цим вже займатиметься Обухівська районна рада.
Завершуючи роботу, я висловлюю вдячність усім депутатам, які працювали у раді сьомого скликання, працівникам апарату та всій громаді Миронівщини, сільським головам, які тісно співпрацювали з районною радою, голові РДА та апарату адміністрації. Робота була спільною, тому були й результати. Зичу всім міцного здоров’я, родинного затишку, добра і мирного неба. Успіх буде тоді, коли все робиться спільно, коли люди розуміють і поважають одне одного. Я всім щиро бажаю цього.